راهنمای کار با فلزیاب ها

felezyabi مقالات فلزیاب , , , , , , ,

راهنمای کار با فلزیاب ها | چگونه فلزیاب ها کار می کنند ؟

استفاده از فلزیاب در این روزها آسان است ، اما برخی افراد کنجکاو می‌خواهند درک بهتری از نحوه کار آشکارسازهای فلزی داشته باشند .

راهنمای کار با فلزیاب ها

فرکانس های بسیار پایین (VLF) بر اساس اصل رسانایی کار می کنند. آنها هر فلزی را با سطح رسانا در عرض ۴۵-۶۰ سانتی متر (۱۸ اینچ تا ۲ پا) از سطح زمین پیدا خواهند کرد. یک سیگنال به این دلیل شنیده می‌شود که میدان الکترو مغناطیسی تولید می‌شود و از کویل جستجو (اطلاعات بیشتر در مورد لوپ فلزیاب ) به فضا جریان می‌یابد . میدان الکترو مغناطیسی به سطح فلز نفوذ می‌کند ، جریان‌های الکتریکی در حال گردش کوچک به نام جریان گردابی در سطح فلز نامیده می‌شوند.

جریان‌های گردابی ، میدان‌های الکترو مغناطیسی خود را تولید می‌کنند که در تمام جهات در فضا منعکس می‌شود . جریان هایی که به طور مستقیم به سوی سیم پیچ کویل جستجو گیرنده دریافت می شوند. سپس یک ولتاژ کاهش‌یافته به سیم‌های تقویت‌کننده اعمال می‌شود که در آن قرار است یک بلندگو , کنتور یا سر تلفن داشته باشد. هر چه مساحت سطح بزرگ‌تر باشد ، سیگنال بزرگ‌تر می‌شود.

آشکارسازهای فلزی به حجم واکنش نشان نمی دهند بلکه سطح را نشان می دهند. یک سکه مسطح سیگنال بزرگتری نسبت به یک سکه بر لبه آن می گذارد. دیگر مواد معدنی که یک آشکارساز تشخیص می دهد، سنگ آهن، مغناطیس ، مواد معدنی غیر رسانا و نمک های ساحلی است. مواد غیر فلزی با ایجاد اختلال در میدان الکتریکی مغناطیسی ایجاد شده توسط دستگاه، سیگنال ایجاد می کنند.

راهنمای کار با فلزیاب ها

حالت TR

آنها یک میدان الکتریکی را ایجاد نمی کنند. بیشتر آشکارسازهای VLF مجهز به یک حالت جایگزین به نام حالت TR تبعیض می باشند. تبعیض کننده TR حدود ۹۰٪ دقیق است که قادر به تشخیص بین مواد غیر آهنی و آهنی است.

  • طلا، نقره، سرب، مس، نیکل و روی. این فلزات هدایت بیشتری نسبت به گروه دوم دارند.
  • آهن ، قوطی ، روکش فلزی ، بطری

تفکیک‌کننده هدایت مواد شناسایی‌شده را اندازه‌گیری می‌کند . اپراتور باید بتواند جسم را در یکی از این دو دسته گسترده قرار دهد. با این حال، در این حالت TR، اثرات سنگ های مغناطیسی لغو نمی شود و بنابراین یک سیگنال قابل شنیدن مانند یک ماده فلزی ایجاد می شود. ماسه های خشک شده نیز این سیگنال را ایجاد می کنند.

روش عملیات آشکارساز فلزی

پس از مونتاژ دستگاه با توجه به دستورالعمل سازنده، آشکارساز باید در مقابل اپراتور نگه داشته شود و از یک طرف به طرف دیگر جابجا شود .

چرخش فلزیاب

مهم است که سیم پیچ را در ارتفاع ثابت بالای زمین نگه دارید. ارتفاع مطلوب کویل باید از زمین نگه داشته شود، بستگی به مدل مورد استفاده دارد. چرخش سیم پیچ را در یک سری از حرکات همپوشانی و با دقت مراقب باشید که در انتهای هر حرکت، این سیم‌پیچ را بالا نبرید. اگر کویل در هر بخش از نوسان برداشته شود، حساسیت در این نقطه از بین می رود.

جویندگان الماس باتجربه معمولا از یک مدل مبتنی برای صرفه‌جویی در خستگی بازو و حداکثر بازده کاری استفاده می‌کنند . جعبه کنترل به یک کمربند دور کمر متصل شده و سرب به یک جعبه اتصال در دسته لوله متصل می‌شود . بعضی از کمپانی ها آشکارسازهای را تولید می کنند که می تواند به سرعت از یک دست به یک واحد تکی تبدیل شود. یکی از ویژگی های مفید این دستگاه این است که می توان آن را تنظیم کرد در حالی که سر هنوز در حال اسکن است .

راهنمای کار با فلزیاب ها

فلزیاب نقطه زن

هنگامی که یک سیگنال شنیده می شود و سیگنال ضعیف آن را نادیده نگیرید، بلافاصله پس از دریافت آن نقطه زن خود را به آن سمت بچرخانید . کاوش یک هدف دقیق با نقطه زن شما ساعت‌های حفاری را صرفه‌جویی خواهد کرد . سیگنال اول معمولا با جابجایی به طرف دیگر قرار می گیرد. سپس کویل باید به عقب و جلو برود و دور از بدن حرکت کند.

یک روش جابه جایی جایگزین برای بالا بردن سیم‌پیچ جستجو حدود ۶ اینچ بالاتر از سطح زمین است در حالی که با حرکت یکنواخت خود به اسکن کردن ادامه می‌دهد . با این حال ، این سیگنال ضعیف‌تر خواهد بود و موقعیت هر شی فلزی توسط مرکز سیم‌پیچ جستجو تشخیص داده خواهد شد .

راهنمای کار با فلزیاب ها

کاوش هدف

از چکش استفاده کنید تا حفره ای شیب دار به آرامی بلافاصله زیر سیگنال حفاری شود. اگر شی در چند اینچ اول قابل مشاهده نیست، ابزار را از طیف وسیعی از آشکارساز حذف کنید و دوباره با اسکنر خود اسکن کنید. شما این عوارض هوشمندانه را انتخاب می کنید اما ابزار ضروری است. صرفه جویی در وقت شما.

هنگامی که برخی از پوشش زمین حذف شده است و سیگنال تولید می شود زمانی که اسکن هنوز هم مثبت است و حقیقتا بلندتر، مراقب باشید. بسیاری از قطعات و سکه های ارزشمند توسط ضربه های ناخواسته ای نابود می شوند. طلا نرم است و یک قطعه ظریف را می توان در دو با ضربه تند از بین برد. اگر نمی‌توانید یک تکه فلز در قسمت حفاری پیدا کنید و این اتفاق رخ دهد ، به دقت خاک را تمیز کنید . اگر آن را با دقت به یک طرف کپه کرده باشید ، این آسان‌تر خواهد بود .

اگر هنوز نمیتوانید شی را ببینید، تعداد کمی از خاک را که سیگنال را تولید می کند، نگه دارید و آن را زیر سیم پیچ تشخیصی قرار دهید یا آن را در قسمت بالای سیم پیچ قرار دهید. به این ترتیب شما ماده ای را ایجاد می کنید که صدا را پخش می کند. پیچ های کوچک و یا قطعه های کوچک سیم می تواند بسیاری از جستجو قبل از آنها در نهایت جدا شده است. اگر سیگنال به نظر می رسد از یک سنگ می آید، آن را باز کنید.

در ابتدا به نظر می رسد که تمام این بحث ها در مورد میدان های الکترو مغناطیسی کمی از گیج کننده است، اما پس از خواندن این مقاله، ما امیدواریم که شما یک ایده بهتر از “چگونه آشکارسازهای فلزی کار می کنند” را درک کنید.

شاید دوست داشته باشید:

برترین فلزیاب های دستی ۲۰۱۹

برترین فلزیاب های دستی ۲۰۱۹ این بررسی طولانی و آموزنده ، مهمترین دیدگاه را در مورد همه مارک های برتر فلزیاب های دستی و محبوب ترین مدل های هر کمپانی را در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از این بررسی ، هر کسی قادر خواهد بود با تعیین بهترین موارد برای موقعیت ها […]

بهترین فلزیاب های خارجی سال ۲۰۱۹

بهترین فلزیاب های خارجی سال ۲۰۱۹ این پست مجموعه ای از بررسی های فلزیاب است. انتظار می رود همه مواردی که مورد بحث قرار گرفته اند بهترین ردیاب فلزی در سال ۲۰۱۹ باشند. بر اساس نظر کاوشگران گنج واقعی و با تجربه که قادر به گفتن دستگاه مناسب هستند ، تمام بررسی ها صادقانه و […]

مکان های خوب برای شناسایی فلزات

مکان های خوب برای شناسایی فلزات مرور کلی : پس از خرید یک آشکارساز فلزی، گام بعدی پیدا کردن مکان های خوب برای شکار برای گنج است. یک مکان خوب برای شکار گنج با یک فلزیاب در یک منطقه است که توسط مردم برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار گرفته است . مناطق دیگری […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


همین حالا تماس بگیرید