نحوه کاوش شهاب سنگ با فلزیاب

felezyabi مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نحوه کاوش شهاب سنگ با فلزیاب | نحوه استفاده از آشکارسازهای فلزی برای یافتن شهاب سنگها

شما احتمالا فرصت سفر به فضا را ندارید، اما ممکن است به اندازه کافی خوش شانس باشید تا یک قطعه از آن را پیدا کنید ، همچنین به عنوان یک شهاب سنگ شناخته می شود. شهاب سنگ ها از اشیاء فضایی یا قطعه ای از سیارک ها یا ماده های دیگر آسمانی هستند که به زمین می افتند. به طور شگفت‌انگیز، بقایای سنگی زیادی از فضا وجود دارند که در واقع از سقوط در اتمسفر ما جان سالم به در می‌برند! شهاب سنگ ها می توانند از سنگ های زمین متمایز شوند؛ زیرا ترکیبات آهن، نیکل یا هر دو آنها مغناطیسی می شوند.

گاهی اوقات، شما یک خبر در مورد یک کشاورز که یک شهاب سنگ نادر در زمین خود را کشف کرده است یا محققانی که نمونه هایی را در سراسر بیابان پراکنده کرده اند، می شنوید.

نحوه کاوش شهاب سنگ با فلزیاب

آیا می توان یک شهاب سنگ را با یک فلزیاب پیدا کرد؟

شکار برای شهاب‌سنگ‌ها شکلی از کشف فلز است که هم جالب و هم بسیار ارزشمند است . پیدا کردن یکی از این سنگ‌های آسمانی آسان نیست . کارشناسان می‌گویند بهترین مکان‌ها برای شکار در مکان‌هایی هستند که به عنوان مزارع پراکنده شناخته شده‌اند . ” این منطقه‌ای است که در آن چندین شهاب‌سنگ‌ها از همان زمان سقوط کشف شده‌اند . خوشبختانه برای شکارچیان شهاب‌سنگ , زمین‌های زیادی در ایالات‌متحده وجود دارد . تا کنون , بالاترین میزان عملکرد در آریزونا , تگزاس و کالیفرنیا بوده‌است .شکارچی شهاب سنگ حرفه ای Twink Monrad انواع مختلفی از شهاب سنگ های خود را با فلزیاب XP DEUS خود را توسط آشکارسازهای فلزی XP پیدا کرده است.

نحوه کاوش شهاب سنگ با فلزیاب

شهاب سنگ ها از سنگ های دیگر متفاوتند؟

انواع مختلفی از شهاب سنگ ها وجود دارد و همه آنها به راحتی شناسایی نمی شوند. ساده ترین ها برای شناسایی شهاب سنگ های نیکل آهن است، زیرا آنها به اندازه آنها مغناطیسی، بسیار متراکم و سنگین است. در این مقاله بیشتر بدانید که سه نوع رایج ترین شهاب سنگ ها چیست: بهترین آشکارسازهای برای یافتن شهاب سنگ ها چیست؟ شهاب سنگ ها دارای ویژگی هایی هستند که آنها را از هم جدا می کنند، بنابراین هنگام استفاده از یک آشکارساز فلزی، باید بدانید که چه چیزی را دنبال می کنید. در اینجا یک لیست از ویژگی های متمایز برای تعیین اینکه آیا سنگ شما شناسایی یک شهاب سنگ است. آنها معمولا یا بیشتر از این ویژگی ها را دارند:

 • پوسته فیوژن (پوسته تاریک و شیشه ای تولید شده توسط ذوب شدن سطح آن)
 • سنگ مغناطیسی است
 • تراکم
 • آهن _ نیکل فلز
 • Chondrules (ذرات كوچك كه در شهاب سنگ جاسازي شده اند. از نظر بصري واضح است كه آنها در دماهاي بالا تشكيل شده اند.)

اگر یک سنگ پیدا کنید که احتمالا می تواند یک شهاب سنگ باشد، باید آن را برای شناسایی مثبت آزمایش کنید. اگر به دنبال شناسایی یافته‌های خود هستید, مطمئن باشید که دست خود را بر روی دانشنامه دانشگاه کمبریج قرار دهید

نحوه کاوش شهاب سنگ با فلزیاب

بهترین آشکارسازهای فلزی برای شکار شهاب سنگ ها

دو نوع از سه نوع شهاب سنگها را می توان با یک آشکارساز فلزی مورد کاوش قرار داد؛ این آشکارساز , دارای فرکانس پایین و حساسیت به اشیا کوچک است . ردیاب‌های فلزی که برای یافتن طلا طراحی شده‌اند نیز در یافتن شهاب‌سنگ‌ها بسیار ماهر هستند . رایج‌ترین نوع آشکارساز طلا , روش فرکانس پایین ( vlf ) است . فلزیاب های vlf می‌توانند تعیین کنند که چگونه یک شی براساس قدرت میدان مغناطیسی تولید می‌شود . هرچه به سطح نزدیک‌تر باشد میدان مغناطیسی قوی‌تر خواهد بود .

پیدا کردن قطعات کوچک و قطعات فلزی معمولا با یک آشکارساز VLF، به ویژه با کویل های کوچک، بهتر است. اگر می خواهید عمیق تر در زمین برای شهاب سنگ ها جستجو کنید، مفید است که یک کوئل جستجو ( اطلاعات بیشتر در مورد لوپ فلزیاب ) بزرگتر را نیز خریداری کنید. این اجازه می دهد تا نفوذ عمیق تر و شناسایی هدف.

در زیر پیشنهادات برای آشکارسازهای فلزی محبوب کاوش شهاب سنگ وجود دارد:

آشکارسازهای شهاب سنگ ورودی

 • Bounty Hunter Platinum
 • Tesoro Vaquero
 • Fisher Gold Bug

آشکارسازهای شهاب سنگ متوسط

 • Tesoro Lobo
 • Fisher F75
 • Teknetics T2 Special Limited Edition

آشکارسازهای شهاب سنگ پیشرفته

 • Garrett Infinium
 • Garrett ATX
 • XP DEUS
 • Detech SSP 5100 Deep Seeking
 • Nokta Makro Invenio Pro
 • Nokta Makro Invenio Standard

شرکت فلزیاب IKPV با تولید بهترین دستگاه های فلزیاب در دنیا میتواند به عنوان شانس ویژه برای کاوشگران گنج به شمار آید.

جهت مشاوره و خرید دستگاه فلزیاب ارزان با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰ تماس حاصل نمایید.

نمایندگی فلزیاب فارس – نمایندگی فلزیاب تهران – نمایندگی فلزیاب اهواز – نمایندگی فلزیاب کرمانشاه – نمایندگی فلزیاب شیراز

شاید دوست داشته باشید:

برترین فلزیاب های دستی ۲۰۱۹

برترین فلزیاب های دستی ۲۰۱۹ این بررسی طولانی و آموزنده ، مهمترین دیدگاه را در مورد همه مارک های برتر فلزیاب های دستی و محبوب ترین مدل های هر کمپانی را در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از این بررسی ، هر کسی قادر خواهد بود با تعیین بهترین موارد برای موقعیت ها […]

بهترین فلزیاب های خارجی سال ۲۰۱۹

بهترین فلزیاب های خارجی سال ۲۰۱۹ این پست مجموعه ای از بررسی های فلزیاب است. انتظار می رود همه مواردی که مورد بحث قرار گرفته اند بهترین ردیاب فلزی در سال ۲۰۱۹ باشند. بر اساس نظر کاوشگران گنج واقعی و با تجربه که قادر به گفتن دستگاه مناسب هستند ، تمام بررسی ها صادقانه و […]

مکان های خوب برای شناسایی فلزات

مکان های خوب برای شناسایی فلزات مرور کلی : پس از خرید یک آشکارساز فلزی، گام بعدی پیدا کردن مکان های خوب برای شکار برای گنج است. یک مکان خوب برای شکار گنج با یک فلزیاب در یک منطقه است که توسط مردم برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار گرفته است . مناطق دیگری […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


همین حالا تماس بگیرید