نحوه کاوش شهاب سنگ با فلزیاب

felezyabi مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نحوه کاوش شهاب سنگ با فلزیاب | نحوه استفاده از آشکارسازهای فلزی برای یافتن شهاب سنگها

شما احتمالا فرصت سفر به فضا را ندارید، اما ممکن است به اندازه کافی خوش شانس باشید تا یک قطعه از آن را پیدا کنید ، همچنین به عنوان یک شهاب سنگ شناخته می شود. شهاب سنگ ها از اشیاء فضایی یا قطعه ای از سیارک ها یا ماده های دیگر آسمانی هستند که به زمین می افتند. به طور شگفت‌انگیز، بقایای سنگی زیادی از فضا وجود دارند که در واقع از سقوط در اتمسفر ما جان سالم به در می‌برند! شهاب سنگ ها می توانند از سنگ های زمین متمایز شوند؛ زیرا ترکیبات آهن، نیکل یا هر دو آنها مغناطیسی می شوند.

گاهی اوقات، شما یک خبر در مورد یک کشاورز که یک شهاب سنگ نادر در زمین خود را کشف کرده است یا محققانی که نمونه هایی را در سراسر بیابان پراکنده کرده اند، می شنوید.

نحوه کاوش شهاب سنگ با فلزیاب

آیا می توان یک شهاب سنگ را با یک فلزیاب پیدا کرد؟

شکار برای شهاب‌سنگ‌ها شکلی از کشف فلز است که هم جالب و هم بسیار ارزشمند است . پیدا کردن یکی از این سنگ‌های آسمانی آسان نیست . کارشناسان می‌گویند بهترین مکان‌ها برای شکار در مکان‌هایی هستند که به عنوان مزارع پراکنده شناخته شده‌اند . ” این منطقه‌ای است که در آن چندین شهاب‌سنگ‌ها از همان زمان سقوط کشف شده‌اند . خوشبختانه برای شکارچیان شهاب‌سنگ , زمین‌های زیادی در ایالات‌متحده وجود دارد . تا کنون , بالاترین میزان عملکرد در آریزونا , تگزاس و کالیفرنیا بوده‌است .شکارچی شهاب سنگ حرفه ای Twink Monrad انواع مختلفی از شهاب سنگ های خود را با فلزیاب XP DEUS خود را توسط آشکارسازهای فلزی XP پیدا کرده است.

نحوه کاوش شهاب سنگ با فلزیاب

شهاب سنگ ها از سنگ های دیگر متفاوتند؟

انواع مختلفی از شهاب سنگ ها وجود دارد و همه آنها به راحتی شناسایی نمی شوند. ساده ترین ها برای شناسایی شهاب سنگ های نیکل آهن است، زیرا آنها به اندازه آنها مغناطیسی، بسیار متراکم و سنگین است. در این مقاله بیشتر بدانید که سه نوع رایج ترین شهاب سنگ ها چیست: بهترین آشکارسازهای برای یافتن شهاب سنگ ها چیست؟ شهاب سنگ ها دارای ویژگی هایی هستند که آنها را از هم جدا می کنند، بنابراین هنگام استفاده از یک آشکارساز فلزی، باید بدانید که چه چیزی را دنبال می کنید. در اینجا یک لیست از ویژگی های متمایز برای تعیین اینکه آیا سنگ شما شناسایی یک شهاب سنگ است. آنها معمولا یا بیشتر از این ویژگی ها را دارند:

 • پوسته فیوژن (پوسته تاریک و شیشه ای تولید شده توسط ذوب شدن سطح آن)
 • سنگ مغناطیسی است
 • تراکم
 • آهن _ نیکل فلز
 • Chondrules (ذرات كوچك كه در شهاب سنگ جاسازي شده اند. از نظر بصري واضح است كه آنها در دماهاي بالا تشكيل شده اند.)

اگر یک سنگ پیدا کنید که احتمالا می تواند یک شهاب سنگ باشد، باید آن را برای شناسایی مثبت آزمایش کنید. اگر به دنبال شناسایی یافته‌های خود هستید, مطمئن باشید که دست خود را بر روی دانشنامه دانشگاه کمبریج قرار دهید

نحوه کاوش شهاب سنگ با فلزیاب

بهترین آشکارسازهای فلزی برای شکار شهاب سنگ ها

دو نوع از سه نوع شهاب سنگها را می توان با یک آشکارساز فلزی مورد کاوش قرار داد؛ این آشکارساز , دارای فرکانس پایین و حساسیت به اشیا کوچک است . ردیاب‌های فلزی که برای یافتن طلا طراحی شده‌اند نیز در یافتن شهاب‌سنگ‌ها بسیار ماهر هستند . رایج‌ترین نوع آشکارساز طلا , روش فرکانس پایین ( vlf ) است . فلزیاب های vlf می‌توانند تعیین کنند که چگونه یک شی براساس قدرت میدان مغناطیسی تولید می‌شود . هرچه به سطح نزدیک‌تر باشد میدان مغناطیسی قوی‌تر خواهد بود .

پیدا کردن قطعات کوچک و قطعات فلزی معمولا با یک آشکارساز VLF، به ویژه با کویل های کوچک، بهتر است. اگر می خواهید عمیق تر در زمین برای شهاب سنگ ها جستجو کنید، مفید است که یک کوئل جستجو ( اطلاعات بیشتر در مورد لوپ فلزیاب ) بزرگتر را نیز خریداری کنید. این اجازه می دهد تا نفوذ عمیق تر و شناسایی هدف.

در زیر پیشنهادات برای آشکارسازهای فلزی محبوب کاوش شهاب سنگ وجود دارد:

آشکارسازهای شهاب سنگ ورودی

 • Bounty Hunter Platinum
 • Tesoro Vaquero
 • Fisher Gold Bug

آشکارسازهای شهاب سنگ متوسط

 • Tesoro Lobo
 • Fisher F75
 • Teknetics T2 Special Limited Edition

آشکارسازهای شهاب سنگ پیشرفته

 • Garrett Infinium
 • Garrett ATX
 • XP DEUS
 • Detech SSP 5100 Deep Seeking
 • Nokta Makro Invenio Pro
 • Nokta Makro Invenio Standard

شرکت فلزیاب IKPV با تولید بهترین دستگاه های فلزیاب در دنیا میتواند به عنوان شانس ویژه برای کاوشگران گنج به شمار آید.

جهت مشاوره و خرید دستگاه فلزیاب ارزان با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰ تماس حاصل نمایید.

نمایندگی فلزیاب فارس – نمایندگی فلزیاب تهران – نمایندگی فلزیاب اهواز – نمایندگی فلزیاب کرمانشاه – نمایندگی فلزیاب شیراز

شاید دوست داشته باشید:

خرید بهترین فلزیاب های سال ۲۰۱۹

خرید بهترین فلزیاب های سال ۲۰۱۹  در اینجا یک پست بسیار مفید دیگر ارائه می دهیم ، کدامیک از آشکارسازهای فلزی باید در سال ۲۰۱۹ انتخاب و خرید کنید؟

راهنمای کار با فلزیاب ها

راهنمای کار با فلزیاب ها | چگونه فلزیاب ها کار می کنند ؟ استفاده از فلزیاب در این روزها آسان است ، اما برخی افراد کنجکاو می‌خواهند درک بهتری از نحوه کار آشکارسازهای فلزی داشته باشند .

نقد و بررسی فلزیاب AT Gold

نقد و بررسی فلزیاب AT Gold فلزیاب Garrett AT Gold یکی از بهترین آشکارسازهای فلزی برای استخراج طلا است که توسط شرکت Garrett تولید شده است. این دستگاه برای کاوشگران حرفه ای است و برای کاوش معدن طلا و دیگر زمینه ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


همین حالا تماس بگیرید