نقد و بررسی فلزیاب ACE 250

نقد و بررسی فلزیاب ACE 250

felezyabgpx فلزیاب GARRETT, فلزیاب خارجی , , , , , , , , , , , , ,

نقد و بررسی فلزیاب ACE 250

ACE 250 جز بهترین فلزیاب های مبتدی می باشد که از وزن سبکی برخوردار است . این فلزیاب دارای تفکیک عالی ، ۵ حالت جستجو و میزبان سایر ویژگی ها است.

نقد و بررسی فلزیاب ACE 250

فلزیاب Garrett ACE 250 یکی از دستگاه های محبوب کمپانی Garrett است. این یک مدل سبک وزن است که برای افراد مبتدی طراحی شده است ، اما دارای ویژگی هایی است که معمولاً در فلزیاب های گران قیمت تر دیده می شود.

نقد و بررسی فلزیاب ACE 250
نقد و بررسی فلزیاب ACE 250

طراحی ، ظاهر و نحوه استفاده

بیایید با مشخصات اصلی شروع کنیم. ACE 250 یک فلزیاب VLF با فرکانس عملیاتی ۶٫۵kHz است. این فرکانس برای کاوش سکه بسیار مناسب است و برای عتیقه یا کاوش جواهرات قابل قبول است . شرکت Garrett بخاطر تولید فلزیاب های با کیفیت شناخته شده است. ACE 250 یک نمونه عالی است ، زیرا دارای رابط کاربری آسان به همراه ویژگی های عالی است.

این فلزیاب ۲٫۷ پوند وزن دارد که نسبتا سبک می باشد و استفاده از آن را بسیار راحت کرده است . ساخته شده است با یک طرح سه تکه ، به همراه استراحت آرنج برای راحتی بیشتر. بر خلاف برخی از فلزیاب ها ، کنترل ها به راحتی قابل دستیابی هستند .

نقد و بررسی فلزیاب ACE 250
نقد و بررسی فلزیاب ACE 250

شافت قابل تنظیم است ، بنابراین طول کل می تواند بین ۴۲ -۵۱ باشد. فلزیاب توسط چهار باتری AA کار می کند ، بنابراین برای صرفه جویی در هزینه ممکن است بخواهید باتری های قابل شارژ بخرید ، اگرچه این ممکن است زمان اجرا را کمی کاهش دهد. با وجود باتری های جدید می توانید حدود ۲۰-۲۵ ساعت زمان اجرا را پیش بینی کنید.

با این وجود ، اگر به دنبال یک فلزیاب ارگونومیک هستید که بتوانید بدون خسته شدن تمام روز از آن استفاده کنید ،این فلزیاب بهترین قیمت در بین فلزیاب های مشابه خود دارد.

امکانات

جای تعجب دارد که چند ویژگی عالی Garrett توانسته است در چنین بسته ارزان قیمت گنجانده شود. با داشتن یک صفحه LCD ، پنج حالت جستجو ، پذیرش / رد تفکیک ، نشانگر عمق و عملکرد دقیق ، این فلزیاب دارای ویژگی هایی است که انتظار ندارید از این مدل با این قیمت خریداری کنید. بیایید با جزئیات بیشتری به هر یک از این ویژگی ها نگاهی بیندازیم.

شناسه هدف :

ACE 250 شامل شناسه عددی هدف نیست ، اما یک صفحه نمایش هدف گرافیکی با ۱۲ بخش وجود دارد. این به شما می گوید که آیا احتمال دارد این شیء از آهن ، طلا ، برنز یا نقره باشد ، به همراه شاخصی از اندازه جسم .

همچنین سه سطح صدای صوتی نیز وجود دارد. هنگامی که صدا های مختلف را یاد گرفتید ، دیگر نیازی به تماشای مداوم صفحه کنترل ندارید. به عنوان مثال آهن نسبت به سایر فلزات از تن کمتری برخوردار است ، بنابراین این روش دیگری است که شما هنگام استفاده از حالت تمام فلزی می توانید اشیاء زباله را از اهداف واقعی تشخیص دهید.

پذیرش / رد تفکیک :

تقریباً همه فلزیاب ها “واقعی” شامل یک تنظیم تفکیک هستند و ACE 250 هیچ تفاوتی ندارد. ۱۲ بخش شناسه Target که قبلاً به آنها اشاره کردم برای ایجاد تفکیک درجه یک استفاده می شوند ، بنابراین بسته به محیط می توانید اشیاء را فیلتر کنید. این کنترل خوبی را در مورد موارد نادیده گرفته یا سیگنال ایجاد می کند.

در حالی که تفکیک یک ویژگی استاندارد است ، فلزیاب ACE 250 میتواند اشیایی را که نمی خواهید پیدا کنید حذف کند . تنظیم آسان با استفاده از دکمه های مثبت یا منفی نیز آسان است. آگاه باشید که حذف سیگنال های زباله ممکن است به طور تصادفی باعث شود که دستگاه اهداف واقعی را نادیده بگیرد.

نقد و بررسی فلزیاب ACE 250
نقد و بررسی فلزیاب ACE 250

حالت های جستجو :

این فلزیاب دارای پنج حالت جستجو می باشد . اینها الگوهای تفکیک از پیش تعیین شده هستند ، اگرچه می توانید تنظیمات هرکدام را تنظیم کنید. در اینجا یک نمای کلی از هر حالت وجود دارد:

تمام فلزی : این حالت همه نوع فلز را کاوش می کند و هرگونه تنظیم تفکیک را نادیده می گیرد. اگر مطمئن نیستید که به دنبال چه چیزی هستید ، یا می خواهید همه چیز را حفر کنید تا یک هدف واقعی را از دست ندهید ، All-Metal انتخاب صحیحی است.

جواهرات : حالت جواهرات برای یافتن مواردی مانند ساعت ، دستبند ، انگشتر و گردنبند طراحی شده است. الگوی تفکیک سعی در حذف زباله ها ، از جمله پیچ ها و درپوش های بطری ، با رهایی از دو بخش تفکیک آهنی دارد.

سکه : مانند حالت جواهرات ، حالت سکه قصد دارد زباله های آهنی و اشیاء دیگر را که غالبا هنگام جستجوی سکه ها یافت می شوند ، نادیده بگیرد.

عتیقه : این حالت با هدف نادیده گرفتن اجزای کوچک آهنی در حالی که برنج و اشیاء سرب را کاوش می کند .

سفارشی : وقتی می خواهید الگوهای تفکیک خود را ایجاد کنید ، حالت سفارشی به شما امکان می دهد تنظیمات خود را ذخیره کنید. مبتدیان ممکن است خیلی اوقات از این ویژگی استفاده نکنند ، اما بهتر است این گزینه را با پیشرفت مهارت های خود داشته باشید.

لوپ جستجوی ضد آب :

در بسته بندی اصلی ، فلزیاب ACE 250 با یک لوپ ۶٫۵ در ۹ اینچ ارائه می شود. این یک کویل بیضوی است که الگوی تشخیص متمرکز تر از اهداف دور را ارائه می دهد . همچنین قابل استفاده در زیر آب است. اگرچه در استفاده از آن در نزدیکی آب مراقب باشید زیرا جعبه کنترل ضد آب نیست.

نقد و بررسی فلزیاب ACE 250
نقد و بررسی فلزیاب ACE 250

با این وجود ، جستجوی استاندارد ACE 250 عملکرد کاملاً قابل قبولی را ارائه می دهد. اگر می خواهید جداسازی پیشرفته یا حتی عمق بیشتری داشته باشید ، گزینه خرید روکش کویل DD برای ACE 250 وجود دارد. ( اطلاعات بیشتر در مورد لوپ فلزیاب )

حالت Pinpointer :

در کنار این حالت های جستجو ، یک عملکرد مهم برای گرفتن موقعیت مکانی دقیق تر نیز وجود دارد. من معمولاً یک اشاره گر اختصاصی را ترجیح می دهم ، اما داشتن این ویژگی داخلی همیشه مفید است.

گرت همچنین استفاده از pinpointer را آسان کرده است. پس از فعال سازی ، فقط باید به قوی ترین سیگنال گوش دهید تا بدانید که مرکز سیم پیچ مستقیماً بر روی یک هدف قرار دارد. نشانگرهای برتر همچنین قدرت سیگنال را نشان می دهند ، که یک کمک دیداری مفید هنگام تلاش برای یافتن هدف شما است.

صفحه کنترل

نقد و بررسی فلزیاب ACE 250
نقد و بررسی فلزیاب ACE 250

فلزیاب Garrett ACE 250 دارای صفحه نمایش عالی است ، خصوصاً با توجه به قیمت پایین آن . در اینجا یک مرور کلی از کنترل ها وجود دارد :

حالت

این دکمه در حالت های از پیش تنظیم شده چرخه می یابد. پس از انتخاب یک حالت ، می توانید تنظیمات را به صورت دستی تنظیم کنید ، اما هنگام خاموش کردن دستگاه ، این تغییرات ذخیره نمی شوند.

حساسیت

حساسیت ردیاب بین ۱ تا ۸ اینچ است. هر چه حساسیت بیشتر باشد فلزیاب عمیق تر می شود ، اما اگر آن را خیلی زیاد داشته باشید از سیگنال های دروغین غافل می شوید. خوشبختانه ، ACE 250 حتی اگر در تنظیم حساسیت کمتری داشته باشید ، عمق بسیار شگفت آوری را فراهم می کند.

تفکیک

من قبلاً به تنظیم تفکیک اشاره کردم ، اما ارزش استفاده از آن را تکرار می کنم : برای تغییر اینکه کدام بخش ها نادیده گرفته می شوند . از دکمه DISCRIM برای انتخاب شناسه هدف و دکمه ELIM استفاده می کنید تا آن را روشن یا خاموش کنید. این امر باعث می شود بسته به محیط ، الگوی تفکیک سفارشی ایجاد شود.

Pinpoint

برای استفاده از کارکرد دقیق ، این دکمه باید در حالی که ناحیه جستجو را محدود می‌کنید ، نگه‌داشته شود .

گذشته از این کنترل ها ، نمایشگر همچنین دارای یک نشانگر عمق سکه و نماد سطح باتری است. اگر به طور مرتب سکه ها را کاوش می کنید ، نشانگر عمق مفید است ، زیرا عمق آن تا ۸ اینچ می رسد.

برای خلاصه کردن این بخش ، صفحه کنترل ACE 250 یکی از بهترین ویژگی های آن است. صفحه نمایش مشاهده تنظیمات فعلی و شناسه هدف خود را آسان می کند. همه چیز به وضوح برچسب خورده است ، بنابراین در یک نگاه سریع اغلب تمام آنچه شما نیاز دارید وجود دارد .

تجهیزات جانبی

ACE 250 با چهار باتری AA ، کتابچه راهنمای کاربر و یک سیم پیچ بیضوی همراه است ، اما چیز دیگری در جعبه وجود ندارد (حداقل در نسخه استاندارد).

به همین دلیل ، باید در هزینه خرید روکش سیم پیچ و هدفون دستگاه توجه کنید. بسته های مختلفی وجود دارد که دارای لوازم جانبی مختلفی هستند (برخی از آنها شامل هدفون هستند) ، بنابراین مطمئن شوید که بسته مورد نظر خود را خریداری می کنید.

نقد و بررسی فلزیاب ACE 250
نقد و بررسی فلزیاب ACE 250

بررسی عملکرد

تعداد کمی از فلزیاب های مبتدی وجود دارد که می توانند در هنگام کاوش گنج با Garrett ACE 250 مطابقت داشته باشند. گذشته از طیف وسیعی از ویژگی های این مدل ، بسیار حساس و کاربردی است. البته این بدان معنی نیست که بهتر از مدل های با قیمت بالاتر است. اما عملکرد عالی را برای این قیمت فراهم می کند و باعث می شود برخی از ویژگی های پیشرفته با بودجه تنگ برای افراد قابل دستیابی باشد.

اشکالاتی در ACE 250 وجود دارد. بالانس زمین از پیش تعیین شده کارخانه است . این موضوع برای مبتدیان مسئله ای نیست و ممکن است واقعاً چیز خوبی باشد زیرا این نگرانی برای شما کمتر است. هر چند کاوشگر با تجربه در شرایط سخت احساس محدود می کند و در زمین با کانی سازی سنگین مبارزه خواهد کرد.

نقد و بررسی فلزیاب ACE 250
نقد و بررسی فلزیاب ACE 250

با این حال ، برای شناسایی روزمره در زمین با کانی خفیف ، ACE 250 عملکرد عالی را ارائه می دهد. این حساسیت بسیار عالی است . این حساسیت همچنین عمق قابل توجهی را فراهم می کند. می توانید انتظار داشته باشید که سکه ها را تا عمق حدود ۶ اینچ پیدا کنید و در بعضی موارد حتی عمیق تر .

مقایسه با فلزیاب های مشابه

Garrett ACE 150 و ACE 250

ACE 250 حدود ۶۰ دلار گرانتر از ۱۵۰ است ، اما دارای چندین ویژگی اضافی است. در حالی که صفحه نمایش های مشابه به نظر می رسند ، ACE 250 دارای تنظیمات و قابلیت های بسیار بیشتری است. یکی از بزرگترین ایرادات ۱۵۰ این است که شما نمی توانید الگوی تفکیک را به صورت دستی تنظیم کنید.

اگر شما فلزیاب ACE 150 را انتخاب کنید این همه مواردی نیست که از دست می دهید. فقط سه حالت در فلزیاب ACE 150 وجود دارد : تمام فلز ، جواهرات و سکه ها . همچنین بخش های کمتری برای حساسیت و تفکیک وجود دارد ، بنابراین شما کنترل کمتری در مورد عملکرد فلزیاب دارید. به همین دلایل ، من ۲۵۰ را از ۱۵۰به شدت توصیه می کنم. فقط گران تر است اما یک فلزیاب بسیار بهتر است.

Garrett ACE 250 و ACE 300

فلزیاب ACE 300 یک مدل جدید است که بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ قیمت دارد. این فلزیاب حدود ۵۰ دلار گرانتر است ، اما شامل ویژگی ها و تنظیمات اضافی است. برخی از نمونه ها عبارتند از: شناسه هدف دیجیتال ۰-۹۹ ، فرکانس ۸ کیلوهرتز و یک سیم پیچ متمرکز بزرگتر .

نقد و بررسی فلزیاب ACE 250
نقد و بررسی فلزیاب ACE 250

در حالی که این ویژگی ها می توانند مفید باشند ، آنها نشان دهنده یک قدم بزرگ در عملکرد نیستند . گزینه مناسب برای شما بستگی به بودجه شما دارد.

Garrett ACE 250 و Fisher F22

فلزیاب Fisher F22 و ACE 250 دستگاه های خوبی هستند. هر دو دارای طیف وسیعی از ویژگی ها از جمله تفکیک درجه یک ، حالت pinpointer ، هشدار صدای آهن و صفحه نمایش گرافیکی هستند. آنها همچنین حساسیت خوبی برای تشخیص دارند.

اگر مجبور شدم یکی را انتخاب کنم ، فلزیاب Fisher F22 انتخاب من است (برای اطلاعات بیشتر به مقاله بهترین فلزیاب ها مراجعه کنید). زمان ریکاوری سریع دارد ، بنابراین در کشف اهدافی که توسط آشغال پنهان می شوند خارق العاده است. همچنین می تواند چند اینچ را عمیق تر از Garret جستجو کرده و از سیستم ۱-۹۹ Target-ID کاملاً برخوردار باشد.

نتیجه گیری

فلزیاب Garrett ACE 250 یکی از پرفروش ترین فلزیاب های همه زمان ها است و به راحتی می توان دلیل آن را کشف کرد. این یک فلزیاب فوق العاده برای مبتدیان است. حتی از ویژگی های کافی برخوردار است که توسط کاوشگران باتجربه تر به عنوان پشتیبان استفاده می شود.

برخی از بهترین ویژگی های ACE 250 عبارتند از کنترل آسان پانل ، تفکیک درجه یک و نمایش عمق هدف . همچنین در این زمینه بسیار حساس است ، به خصوص در مقایسه با اکثر مدل های موجود در این محدوده قیمت .

گنج یاب Garrett ACE 250 یک دستگاه فوق العاده است که من برای مبتدیان آن را بسیار توصیه می کنم. اگر مارک گرت را دوست دارید و یک فلزیاب عالی با کاربرد آسان می خواهید ، این یکی از دستگاه های است که می توانید از آن استفاده کنید.

امیدوارم که بررسی Garrett ACE 250 به شما کمک کرده باشد تصمیم بگیرید که آیا این یک فلزیاب مناسب برای نیازهای شما است یا خیر.

شاید دوست داشته باشید:

فلزیاب Legacy 2500

فلزیاب Legacy 2500 ساخت BountyHunter امریکا

فلزیاب Legacy 2500 ساخت امریکا فلزیاب Legacy 2500 یکی از قوی ترین ساخته های کمپانی آمریکایی Bounty Hunter است که از سال ۱۹۸۸ در زمینه طراحی و تولید انواع فلزیاب های نظامی، صنعتی و طلایابی و گنج یابی فعالیت میکند و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شرکت ها در این زمینه است. فلزیاب های […]

فلزیاب Legacy 3500

فلزیاب Legacy 3500 ساخت Bounty Hunter امریکا

فلزیاب Legacy 3500 ساخت امریکا فلزیاب Legacy 3500 یکی از قوی ترین ساخته های کمپانی آمریکایی Bounty Hunter است که از سال ۱۹۸۸ در زمینه طراحی و تولید انواع فلزیاب های نظامی، صنعتی و طلایابی و گنج یابی فعالیت میکند و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شرکت ها در این زمینه است. فلزیاب های […]

فلزیاب Liberator

فلزیاب Liberator ساخت Teknetics امریکا

فلزیاب Liberator ساخت Teknetics امریکا   شرکت Teknetics واقع در شهر El Paso ایالت تگزاس امریکا یکی از موفق ترین و برترین تولید کنندگان فلزیاب و گنج یاب در سال های اخیر بوده است.این شرکت زیر مجموعه کمپانی معروف  Bounty Hunter است و کارخود را در سال ۱۹۸۳ آغاز و در سال ۱۹۸۹ جز بهترین تولید […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


همین حالا تماس بگیرید