نقد و بررسی فلزیاب Tracker IV

نقد و بررسی فلزیاب Tracker IV

felezyabgpx فلزیاب BOUNTY HUNTER, فلزیاب خارجی , , , , , , , , , ,

نقد و بررسی فلزیاب Tracker IV

کنترل پنل ساده و طراحی سبک وزن ، به نظر می رسد فلزیاب Bounty Hunter Tracker IV یک دستگاه فوق العاده برای افراد مبتدی می باشد . آیا باید آن را بخرید؟ یا این فقط یک اسباب بازی گران قیمت است؟ برای اطلاع از این ، بررسی ما را در ادامه مطالعه فرمایید !

نقد و بررسی فلزیاب Tracker IV

کمپانی Bounty Hunter تعداد بسیاری از فلزیاب های مبتدی را تولید می کند ، اما محبوب ترین مدل آنها فلزیاب Tracker IV است . همانطور که از یک فلزیاب در این بازه قیمتی انتظار دارید ، این دستگاه ساده با صفحه نمایش آنالوگ است. با این حال برخلاف فلزیاب های اسباب بازی ، دارای حساسیت و تنظیم تفکیک است و دارای یک حالت تمام فلزی و صدای ۲ تایی است.

نقد و بررسی فلزیاب Tracker IV
نقد و بررسی فلزیاب Tracker IV

طراحی ، ظاهر و نحوه استفاده

فلزیاب Bounty Hunter Tracker IV به گونه ای طراحی شده است که برای کاوش نیاز به تنظیمات پیچیده ندارد فقط کافیست آن را روشن کرده و به جستجو بپردازید ، حتی اگر قبلاً از فلزیاب استفاده نکرده اید. گنج یاب Tracker IV یک دستگاه VLF می باشد که دارای فرکانس ۶٫۷kHz ، سه حالت جستجو و یک شافت قابل تنظیم است. بونتی هانتر آن را به صورت ناهموار طراحی کرده است ، بنابراین می تواند در محیط های سخت از استفاده منظم مقاومت کند.

لازم به ذکر است که این یک فلزیاب متحرک است به این معنی که باید حرکت کند تا فلز را شناسایی کند . فقط نگه داشتن کویل جستجو بر روی یک هدف باعث ایجاد سیگنال نمی شود.

نقد و بررسی فلزیاب Tracker IV
نقد و بررسی فلزیاب Tracker IV

یک بلندگو داخلی وجود دارد ، اگرچه احتمالاً می خواهید هدفون را خریداری کنید . این امر به ویژه در مکان های پر سروصدا اهمیت دارد یا اگر می خواهید از آزار و اذیت افراد در نزدیکی جلوگیری کنید. همه چیز در مورد Bounty Hunter Tracker IV ساده است ، بنابراین استفاده از آن واضح و آسان است. وزن آن ۴.۲ پوند می باشد که برای کودکان مناسب است و بدون خسته شدن می تواند برای جلسات کاوش طولانی استفاده شود.

اجازه ندهید که این سادگی شما را فریب دهد: این یک فلزیاب اسباب بازی نیست. این نمی تواند با سفارشی سازی یا عملکرد مدل های گران تر مطابقت داشته باشد ، اما برای این قیمت ، ارزش بسیار خوبی دارد و عملکرد منطقی خوبی را در انواع شرایط ارائه می دهد.

ویژگی ها و تنظیمات

سه نوع از تنظیمات قابل تنظیم دارد : حساسیت ، حالت جستجو و تفکیک . اگرچه ممکن است عدم وجود تنظیمات پیشرفته برای علاقمندان محدود باشد ، این امر یادگیری و استفاده از Tracker IV را آسان می کند.

حساسیت :

هرچه حساسیت بالاتر باشد ، فلزیاب عمیق تر قادر به “مشاهده” یك هدف خواهد بود . هر چند مشکلی با حساسیت بالاتر وجود دارد. هرچه فلزیاب عمیق تر جستجو کند ، احتمال دارد که با کانی سازی در خاک تحریک شود. همچنین حساسیت بالاتر تداخل الکترومغناطیسی را از خطوط برق و لوازم فضای باز محتمل می کند.

به همین دلیل ، ممکن است شما نیاز به استفاده از حساسیت کمتری برای کاهش نویز های الکی کنید. تنظیم حساسیت در سمت چپ صفحه کنترل است. هدف این است که ضمن رد سیگنال های دروغین ، حساسیت را تا حد ممکن بالا ببریم.

تفکیک :

در دنیای فلزیابی ، تفکیک توانایی یک فلزیاب در نادیده گرفتن اهداف ناخواسته است. نمونه ها شامل فلزاتی هستند که اغلب موارد زباله مانند سرب و آهن هستند. دستگاه های پیشرفته تر با استفاده از رابط گرافیکی دارای تفکیک هستند. اینها به شما امکان می دهد انواع خاصی از فلز را که نمی خواهید ردیابی کنید .

شکی نیست که حالت تفکیک دارای ویژگی های مفیدی است و استفاده از آن در مقایسه با سایر فلزیاب ها ساده تر است. اما در حالی که تفکیک بالا به شما امکان می دهد فلزات بسیار رسانا و بدون سیگنال آهن مانند نقره و مس را پیدا کنید ، ممکن است فلزات با ارزش بالایی مانند برنج ، نیکل یا طلا را رد کند.

به همین دلیل ، این ایده خوبی است که اهداف مختلفی را به باغ خود ببرید و با ردیاب تمرین کنید.  اگر این به نظر پیچیده است ، نگران نباشید ، این طور نیست! شما فقط نیاز به تمرین دارید تا بتوانید تنظیمات مناسب تفکیک را پیدا کنید اگر نگران از دست رفتن اهداف نباشید ، می توانید از حالت تمام فلزی نیز استفاده کنید.

نقد و بررسی فلزیاب Tracker IV
نقد و بررسی فلزیاب Tracker IV

حالت های جستجو :

سه حالت جستجو با Tracker IV وجود دارد. اینها با استفاده از سوئیچ در سمت راست و پایین کنترل پنل فعال می شوند.

  • تمام فلز : انواع فلز در این حالت از جمله آلومینیوم ، فولاد ، برنج ، مس ، آهن ، نقره و طلا شناسایی می شوند. هنگامی که بر روی فلز می روید ، یک بوق با صدای زیاد پخش می شود. مزیت حالت تمام فلزی این است که حداکثر عمق را فراهم می کند. برای کاوش عتیقه نیز مفید است ، زیرا برخی از اهداف “واقعی” از آهن ساخته شده اند.
  • Tone : برخلاف دو حالت دیگر ، این حالت دارای صدای دو تایی با رد شدن خودکار آهن است. بسته به نوع فلزی که تشخیص داده می شود ، یک سیگنال صوتی کم یا زیاد منتشر می کند.
  • تفکیک : اکثر موارد زباله به طور خودکار در این حالت رد می شوند. شما می توانید دامنه تفکیک را با استفاده از دکمه تفکیک تنظیم کنید.

لوپ جستجو ضد آب :

بسته بندی شامل یک لوپ متحد المرکز ضد آب ۸ اینچی است. این کویل DD نیست ، بنابراین انتظار جداسازی شیء با سیم پیچ DD را نداشته باشید ، به خصوص در زمینی که سطح معدنی بالایی دارد. این کویل بالانس مناسبی بین حساسیت و پوشش زمین ایجاد می کند.

توجه به این نکته ضروری است که جعبه کنترل ضد آب نیست. اگرچه که سیم پیچ را در آب کم عمق فرو می کنید ، مطمئن شوید که جعبه کنترل خیس نشود.

نقد و بررسی فلزیاب Tracker IV
نقد و بررسی فلزیاب Tracker IV

ویژگی های دیگر :

  • در فلزیاب Tracker IV بلندگو داخلی وجود دارد ، اما من توصیه می کنم یک هدفون با کیفیت بالا را خریداری کنید تا هیچ سیگنالی را از دست ندهید.
  • فلزیاب کنترل میزان صدا ندارد. به همین دلیل خرید هدفون با تنظیم داخلی مهم است.
  • از یک مجموعه باتری های ۹ ولتی می توانید حداکثر ۳۰ ساعت انتظار داشته باشید. این بستگی به میزان حساسیت شما دارد.

مقایسه با سایر فلزیاب ها

فلزیاب Bounty Hunter Tracker IV و Gold Digger

فلزیاب Gold Digger یک دستگاه با قیمت پایین تر از Tracker IV است. این طراحی ساده و یک صفحه نمایش آنالوگ دارد ، اگرچه فاقد سه حالت جستجو است که همراه با Tracker IV وجود دارد. Gold Digger همچنین دارای کویل ۷ اینچی کوچکتر است.

فلزیاب Tracker IV و Garrett ACE 200

گرچه Garrett ACE 200 و Bounty Hunter Tracker IV هر دو فلزیاب مبتدی هستند ، گرت از نظر ویژگی ها یک پله بالاتر است. فلزیاب ACE 200 دارای شناسه هدف ۰-۹۹ ، صفحه کنترل دیجیتال و نشانه عمق است. این اطلاعات بیشتری در مورد مواد و عمق یک هدف ارائه می دهد.

ACE 200 با سه الگوی تفکیک از پیش تعیین شده ارائه می شود ، اما شما نمی توانید آنها را به صورت دستی تنظیم کنید. مدل های دیگر در محدوده ACE دارای تفکیک درجه یک هستند ، که کنترل بیشتری نسبت به ردیاب IV ارائه می دهد.

اگر امکان تهیه ACE 200 را دارید ، به دلیل شناسه هدف دیجیتال و نشانگر عمق ، آن را به جای Tracker بخرید. اگر چه پرداخت هزینه بالاتری را ندارید ، Tracker IV انتخاب خوبی است.

سوالات متداول

آیا برای کاوش ساحل مناسب است؟

Bounty Hunter Tracker IV برای کاوش روی ماسه های خشک بسیار عالی است. اگر صبح بعد از یک روز گرم ، آن را به ساحل ببرید ، شانس خوبی برای یافتن گنج دفن شده وجود دارد. برای شن و ماسه مرطوب مناسب نیست این امر به این دلیل است که آب نمکی ماسه را بسیار رسانا می کند ، بنابراین به یک فلزیاب القایی پالس یا یک مدل با بالانس زمین دستی نیاز دارید.

آیا برای جستجوی طلا مناسب است؟

مانند همه فلزیاب ها ، Tracker IV می تواند هر نوع فلز را نیز تشخیص دهد. این شامل طلا ، نقره ، آلومینیوم و سرب است.

مشکل این است که اغلب تکه های طلا در مناطقی با کانی سازی زیاد یافت می شوند. از آنجا که فلزیاب فاقد تنظیم خودکار بالانس زمینی یا دستی است ، در این مناطق با سیگنال های اضافی بسیاری همراه می شود ، بنابراین برای جستجوی طلا مناسب نیست.

نقد و بررسی فلزیاب Tracker IV
نقد و بررسی فلزیاب Tracker IV

آیا برای کودکان مناسب است؟

بله ، این اولین فلزیاب خوب برای کودکان بزرگتر یا نوجوان است. در حالی که این کمی سنگین تر از آنچه که دوست دارم برای ردیاب کودک باشد ، طراحی ساده ، قیمت پایین و عملکرد مناسب آن را تشکیل می دهد.

آیا این شامل حالت pinpointer است؟

خیر ، این فلزیاب شامل یک حالت دقیق برای موقعیت مکانی دقیق تر نمی شود. شما باید یک pinpointer جداگانه خریداری کنید.

شاید دوست داشته باشید:

فلزیاب Legacy 2500

فلزیاب Legacy 2500 ساخت BountyHunter امریکا

فلزیاب Legacy 2500 ساخت امریکا فلزیاب Legacy 2500 یکی از قوی ترین ساخته های کمپانی آمریکایی Bounty Hunter است که از سال ۱۹۸۸ در زمینه طراحی و تولید انواع فلزیاب های نظامی، صنعتی و طلایابی و گنج یابی فعالیت میکند و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شرکت ها در این زمینه است. فلزیاب های […]

فلزیاب Legacy 3500

فلزیاب Legacy 3500 ساخت Bounty Hunter امریکا

فلزیاب Legacy 3500 ساخت امریکا فلزیاب Legacy 3500 یکی از قوی ترین ساخته های کمپانی آمریکایی Bounty Hunter است که از سال ۱۹۸۸ در زمینه طراحی و تولید انواع فلزیاب های نظامی، صنعتی و طلایابی و گنج یابی فعالیت میکند و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شرکت ها در این زمینه است. فلزیاب های […]

فلزیاب Liberator

فلزیاب Liberator ساخت Teknetics امریکا

فلزیاب Liberator ساخت Teknetics امریکا   شرکت Teknetics واقع در شهر El Paso ایالت تگزاس امریکا یکی از موفق ترین و برترین تولید کنندگان فلزیاب و گنج یاب در سال های اخیر بوده است.این شرکت زیر مجموعه کمپانی معروف  Bounty Hunter است و کارخود را در سال ۱۹۸۳ آغاز و در سال ۱۹۸۹ جز بهترین تولید […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


همین حالا تماس بگیرید